İçerik Görsel Açıklaması

Kültür Hattı Eğitim Programı'nın başvuru sonuçları belli oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Kültür Politikaları Çalışmaları departmanı tarafından, UNESCO desteğiyle ve Türkiye Avrupa Vakfı’nın proje ortaklığında yürütülen Kültür Hattı projesi kapsamında düzenlenecek çevrim içi eğitim programlarına başvuru süreci sona erdi.

Kültür Hattı web sitesinde 4 Ağustos - 3 Eylül 2021 tarihleri arasında açık kalan çağrıya Türkiye genelinden toplam 449 başvuru geldi. Başvurular, proje ekibi ve Danışma Kurulu tarafından cinsiyet eşitliği, bölgesel ve sektörel dağılım gibi pek çok kriterin göz önünde bulundurulduğu ayrıntılı bir değerlendirmeye tabi tutuldu. Değerlendirme sonucunda eğitime katılmaya hak kazanan ve kazanamayan tüm başvuruculara bilgi, 29 Eylül 2021, Çarşamba günü e-posta yoluyla iletilecektir.

UNESCO Kültürel Çeşitlilik Uluslararası Fonu desteğiyle gerçekleştirilen Kültür Hattı projesinin eğitim programları, Türkiye'deki kültür profesyonellerinin kültür politikaları ve yönetimi alanındaki bilgi, beceri ve yetkinliklerinin artırılmasını ve farklı şehirlerden gelen uzmanlar arasında etkin bir iletişim ağının geliştirilmesini amaçlamaktadır. Türkiye genelinden katılımcılara yönelik olarak düzenlenecek eğitimler aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirilecektir:

  • 1-5 Kasım 2021 / İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden katılımcılar için
  • 22-26 Kasım 2021 / Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden katılımcılar için
  • 13-17 Aralık 2021 / Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinden katılımcılar için

Eğitimler, hafta içi mesai saatlerinde gerçekleştirilecektir. Eğitim programının tamamına katılım gösterenlere katılım belgesi verilecektir.